Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > XIV Bieg Niepodległości

XIV Bieg Niepodległości

W dniu 10.11.2022r. w Wąsoszu odbyły się obchody 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w ramach których odbył się XIV Bieg Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęto przemarszem, sprzed budynku Gminnego Ośrodka  Kultury  i Sportu w Wąsoszu, ulicą 11 Listopada do kościoła parafialnego na Mszę Świętą.  Każdy z gości otrzymał kotylion lub przypinkę, a uczestnicy symboliczne flagi wykonane specjalnie na tą uroczystość. Po Mszy Świętej wszystkich uczestników przed budynkiem Urzędu Gminy przywitał Pan Czesław Ołdakowski – Wójt Gminy Wąsosz, a następnie Pan Romuald Borawski- nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Wąsoszu wygłosił referat okolicznościowy.

Po części oficjalnej przedstawiciele 9 Wąsoskiej Drużyny Harcerskiej „Infinity” oraz Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie  udali się na cmentarz parafialny w celu złożenia kwiatów na pomniku Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Zespół Pokrzyk ze SP w Wąsoszu uświetnił swoim występem obchody Święta Niepodległości, a  następnie odbył się XIV Bieg Niepodległości.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

Dziewczęta 0-I

  1. Aleksandra Żurawska
  2. Michalina Chrzanowska
  3. Urszula Dołęga

Chłopcy 0-I

  1. Kamil Kichner
  2. Aleksander Czerwiński
  3. Aleksander Orłowski

Dziewczęta II-III

  1. Izabela Dołęga, Karolina Żurawska
  2. Gabriela Ołdakowska, Maja Jankowska
  3. Amelia Danowska, Anna Chilińska

Chłopcy II-III

  1. Oliwier Łempicki, Łukasz Soliński
  2. Paweł Kichner, Igor Lenda
  3. Konstanty Danowski, Adam Zaborowski

Dziewczęta IV-V

  1. Martyna Ciecierska
  2. Magdalena Scech
  3. Paulina Tarnacka

Chłopcy IV-V

  1. Marcel Ostrowski
  2. Damian Łempicki
  3. Kuba Mieńkowski

Dziewczęta VI-VII

  1. Dominika Maciorowska
  2. Aleksandra Karwowska
  3. Justyna Zakrzewska

Chłopcy VI-VII

  1. Kamil Sobolewski
  2. Michał Danowski
  3. Norbert Sulewski

Dziewczęta VIII- I szkoły średniej

  1. Aleksandra Albińska
  2. Sofia Sobolenkova
  3. Oliwia Bukowska

Chłopcy VIII-I szkoły średniej

  1. Daniel Tarnacki
  2. Kamil Albiński
  3. Adrian Łempicki

Zwycięzcy poszczególnych kategorii biegu otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia – batony.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, uczestnikom oraz sponsorowi imprezy: Bankowi Spółdzielczemu w Szczuczynie.