Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE, QUESTOWANIE, KONCERT

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE, QUESTOWANIE, KONCERT

W dniu 11 listopada 2022r. w ramach upamiętnienia 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyło się rodzinne questowanie w barwach biało – czerwonych oraz międzypokoleniowe patriotyczne śpiewanie oraz koncert Damiana Zyskowskiego.  

Questowanie rozpoczęło się przed Urzędem Gminy Wąsosz. Każdy z uczestników otrzymał symboliczną biało – czerwoną flagę na której napisał słowo, które kojarzy się z niepodległością, po czym  wszyscy wspólnie ruszyli by przyjrzeć się bliżej historii Wąsosza. Nauczyciel historii oraz rodowici mieszkańcy Wąsosza uświetnili spacer niezwykłymi opowieściami i ciekawostkami o Wąsoszu.  Wszyscy uczestnicy otrzymali odznakę Questowicza, magnesy z zabytkami Wąsosza oraz słodycze.

Kolejnym wydarzeniem tego dnia było wspólne międzypokoleniowe patriotyczne śpiewanie oraz koncert Damiana Zyskowskiego. Do wspólnego śpiewania zaprosili nas: zespół Pokrzyk ze SP w Wąsoszu, zespół Banda z GOKiS, KGW Rzędzianki, Kinga Wróblewska. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne min: Rozkwitały pąki białych róż, Wojenko, Wojenko, Szara Piechota, Pierwsza Brygada czy  O mój rozmarynie. Przybyli ułani pod okienko, Jak długo na Wawelu, Serce w plecaku.

 W wykonaniu Damiana Zyskowskiego – uzdolnionego akordeonisty z Wąsosza usłyszeliśmy utwory: Toccatę i Fugę d-moll BWV 565 Jana Sebastiana Bacha,  Sonatę nr 1 cz. II Anatolija Kusjakova, Sonatę nr 3, cz. IV Finał Vladislava Zolotariova, Polonez Ogińskiego.

  Dziękuję Damianowi za możliwość doświadczenia niecodziennych doznań artystycznych. Dziękuję za zagrzewanie do wspòlnego śpiewania oraz piękny występ: KGW Rzędzianki, Zespół POKRZYK ze SP w Wąsoszu, Zespół Banda, Kindze Wróblewskiej. Dziękuję p. Wioletcie Zyskowskiej i p. Tomaszowi Krupie za zaangażowanie, KGW Rzędzianki za pyszne mrowisko, moim współpracownikom oraz Patrykowi za pomoc. Dziękuję wszystkim za udział i piękne upamiętnienie 104. rocznicy odzyskania niepodległości  przez Polskę.

Na zakończenie każdy z przybyłych gości mógł poczęstować się kawą, herbatą i mrowiskiem przygotowanym przez KGW „Rzędzianki”. 

Jolanta Koniecko

Accessibility Toolbar