Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > Cicha noc, święta noc…

Cicha noc, święta noc…

W dniu 05.01.2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu odbyło się SPOTKANIE Z TRADYCJĄ I WSPÓŁCZESNOŚCIĄ Cicha noc, święta noc…

Spotkanie miało na celu przybliżenie najmłodszym tradycji związanych z okresem  Świąt Bożego Narodzenia z nutą współczesności. Wystąpiły zespoły działające przy GOKiS w Wąsoszu: Banda, Banda Mini (instruktor Tomek Krupa), zespoły taneczne ( instruktor  Martyna Cendrowska), soliści i uczniowie szkoły muzycznej oraz zespół POKRZYK pod kierunkiem p. Wioletty Zyskowskiej ze Szkole Podstawowej  w Wąsoszu.

Mogliśmy po raz kolejny być świadkami występu kolędników z szopką z Wąsosza, którzy na swoim koncie mają wiele osiągnięć, mimo krótkiego okresu funkcjonowania m.in. : I miejsce w VI Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Gody 2018”  w Szczuczynie, I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego w Łomży czy wyróżnienie za adaptację  w Hajnówce.

Podczas spotkania zostały także wręczone nagrody w konkursie plastyczno-fotograficznym  „Zatrzymaj chwile- Pocztówka z Wąsosza/Gminy Wąsosz.

 Klimat tego spotkania, wspólne śpiewanie kolęd pozwoliły powrócić wspomnieniami do atmosfery świąt Bożego Narodzenia, a występy wywołały wiele pozytywnych emocji wśród widzów.

Accessibility Toolbar