Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > Premiera spektaklu “Skrzydełka”

Premiera spektaklu “Skrzydełka”

W dniu 13 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu odbyła się premiera spektaklu „Skrzydełka” wg. Małgorzaty Jokiel w wykonaniu grupy teatralnej z GOKiS w Wąsoszu. Scenariusz i reżyseria spektaklu – Grzegorz Pohl.

Spektakl był zwieńczeniem zajęć teatralnych prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu przez pana Grzegorza Pohla – reżysera, scenarzystę, instruktora teatralnego, pedagoga, plastyka, absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie i Studium Technik Teatralnych przy Akademii Teatralnej w Warszawie. Od najmłodszych lat związany z teatrem i plastyką. Założyciel i prowadzący dziecięce, młodzieżowe i studenckie grupy teatralne, z którymi zrealizował kilkanaście spektakli i widowisk wystawianych w Polsce, jak również w Japonii, Korei Płd., Włoszech, Niemczech i Finlandii. Reżyseruje również sztuki oparte na własnych scenariuszach, które zdobyły uznanie na festiwalach teatralnych. Regularnie prowadzi międzynarodowe warsztaty teatralne, współpracując z ośrodkami kultury w Niemczech, Finlandii, Irlandii Płd., Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Skrzydełka to spektakl, który zmusza widza do głębszej refleksji. Opowiada w nim o dwóch światach – świecie dorosłych, w którym główną rolę odgrywają pieniądze i status społeczny oraz o świecie dziecka, dla którego wartości życia oraz wyobrażenia świata zupełnie odbiegają od światopoglądu dorosłych.

       Grupa teatralna powstała w  październiku 2021r. /15 członków/. Udział w zajęciach teatralnych, to nie tylko nauka przełamywania swoich barier, opanowania tremy i nabycia cennych umiejętności wystąpień publicznych, ale przede wszystkim przygoda, która na zawsze zmienia nasze nastawienie do otaczającej nas rzeczywistości.

       Podczas zajęć dzieci poznały różne techniki aktorskie. Uczyły się pracy z ciałem i głosem. Posługiwały się rekwizytami- tymi prawdziwymi jak i wyimaginowanymi. Dowiedziały się co to jest budowanie postaci i czym jest język teatru. W rezultacie powstał spektakl, który zachwycił niejednego widza. Mogliśmy chociaż przez chwilę poczuć się jak w prawdziwym teatrze.

Accessibility Toolbar