Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > PIKtoGRAmy

PIKtoGRAmy

W dniach 16-17 oraz 25 marca 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu  w Wąsoszu odbyły się eliminacje dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wąsosz, które były etapem II Wojewódzkiego Przeglądu Niezawodowej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy”.

Przegląd Niezawodowej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy”, to połączenie trzech dotychczas organizowanych konkursów: Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, Bajki, Bajeczki”; Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki” i Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, Tata i Ja” w jeden przegląd twórczości teatralnej.

Celem  przeglądu była  prezentacja i promocja twórczości artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym mieszkających w Gminie Wąsosz, szerzenie kultury języka i pięknego słowa, stymulacja rozwoju osobistego oraz wyłonienie laureatów do Wojewódzkiego Przeglądu Niezawodowej Twórczości Teatralnej w Białymstoku/5 – 8.04.2022 r./.

Przegląd odbył się w trzech kategoriach wiekowych:

1. dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat)

2.  klasy I-III szkoły podstawowej (7-10 lat)

3. klasy IV-VIII szkoły podstawowej ( 10-15 lat)

Komisja konkursowa: Maria Kryspin – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Wąsoszu oraz emerytowany nauczyciel historii i języka polskiego, Zofia Jaśkowska emerytowany nauczyciel w klasach I – III w Szkole Podstawowej w Wąsoszu, Krystyna Galińska wieloletni dyrektor GOKiS w Wąsoszu, emerytowany nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej w Wąsoszu, inspektor oświaty, Zofia Gede nauczyciel filozofii oraz bibliotekarz w Zespole Szkół w Niećkowie oraz współprowadząca zespół ludowy „Kłosek”, po wysłuchaniu 55 uczestników wyłoniła Mistrzów Recytacji oraz Mistrzów Piosenki, którzy będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach wojewódzkich.

 Kategoria 3-6 lat:

Mistrz Recytacji – Aleksandra Żurawska, Maria Karwowska

Mistrz Piosenki – Jan Danowski

 Kategoria klas I-III :

Mistrz Recytacji – Emma Wszeborowska, Adam Czyżewski

Mistrz Piosenki – Anastazja Wasilewska, Malwina Modzelewska

Wyróżnienie – Joanna Organek, Karol Milewski, Adam Karwowski, Nikola Łoś

 Kategoria klas IV-VIII:

Mistrz Recytacji – Magdalena Borawska, Paweł Czyżewski

Mistrz Piosenki – Kinga Wróblewska, Stanisław Karwowski

Wyróżnienie – Justyna Rogińska, Patrycja Rogalska, Zofia Wróblewska, Lena Socha

Mistrzowie oraz osoby wyróżnione otrzymały od Organizatora nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia (słodycze).  Najmłodsi natomiast, wszyscy otrzymali drobne nagrody, co wywołało uśmiech na twarzach.

Ogromne zaangażowanie, emocje towarzyszyły młodym artystom, opiekunom oraz rodzicom. W przerwie na obrady Jury, odbywały się warsztaty artystyczne zorganizowane przez GOKiS w Wąsoszu. Uczestnicy tworzyli kartki wielkanocne.

           Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!