Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > Ferie 2022

Ferie 2022

Ferie to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu  w Wąsoszu zorganizował wiele ciekawych zajęć z których mogły skorzystać wszystkie chętne dzieci pozostające na terenie gminy w okresie od 24 stycznia do 4 lutego.  Był to bardzo miły czas spędzony w kreatywny i rozwijający sposób. Program ferii został tak ułożony aby wszystkie zainteresowane dzieci zarówno te starsze jak i młodsze miały możliwość z niego skorzystać. Zorganizowane zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci miały także możliwość spędzenia czasu na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wedle własnego pomysłu w gronie znajomych bądź indywidualnie, wtedy to mogły korzystać z zasobu biblioteki, komputerów, gier planszowych oraz quizów.

Program ferii był bogaty w wiele różnorodnych zajęć: wychowawczo – profilaktycznych, literacko – plastycznych, kulinarnych, ruchowych, teatralnych. Rozpoczęliśmy od spotkania pt. „Bezpieczne Ferie” z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej. Przedstawiciele służb po wprowadzeniu dzieci w część teoretyczną dotyczącą bezpieczeństwa w okresie ferii jak również na co dzień, przeprowadzili z udziałem dzieci ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, scenki sytuacyjne jak np. pomoc tonącemu na lodzie oraz wręczyli każdemu z uczestników odblaski. 

W programie znalazło się wiele zajęć twórczych, takich jak warsztaty artystyczne na których dzieci tworzyły indywidualnie prace, które następnie mogły zabrać do domu m.in. pacynki z rękawiczki, tworzenie lapbooka,  serc z masy solnej i porcelanowej oraz dekoracja ciasteczek przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Rzędzianki”.                          

 W programie również znalazły się zajęcia z podstaw makramy, których efektem były piękne lampiony na słoiku. Z okazji zbliżających się Walentynek dzieci tworzyły przypinki, które będą mogły podarować najbliższym.

W ramach zajęć literacko – plastycznych z Biblioteką Publiczną w Wąsoszu dzieci uczestniczyły w zabawach z bajką, układaniu puzzli, a także zajęciach plastycznych, które podsumował konkurs plastyczny „Zima ach zima..” .

W programie ferii znalazło się również coś dla miłośników sportu i rywalizacji. W ramach tych zajęć przeprowadzony został Gminny Turniej Tenisa Stołowego z którego wyłoniono trzech najlepszych uczestników:

I miejsce Daniel Tarnacki

II miejsce Wiktor Tarnacki

III miejsce Paweł Czyżewski

Miłym akcentem programu były zajęcia kulinarne „Zimowe kuchciki” zorganizowane przez Bibliotekę. W oczekiwaniu na pizzę dzieci uczestniczyły w grach, zabawach, kalamburach przygotowanych przez GOKiS.  Ponadto zrealizowane zostały dwie wycieczki do Ełku. Pierwsza z nich do kina na film animowany pt. „SING 2” oraz Park Trampolin – HOP oraz druga do Ełku i Grajewa również do kina na film animowany „Skarb Mikołajka”, a następnie do kręgielni w Grajewie. Obie wycieczki zakończone były miłym akcentem w postaci Mc Donald ‘s. Wyjazdy były możliwe dzięki uprzejmości Pana Wójta Gminy Wąsosz – Czesława Ołdakowskiego, który udostępnił autokar.

         Na zakończenie ferii, uczestnicy konkursów /najciekawszy lapbook,  konkurs literacko – plastyczny „Zima ach zima.”/ i turnieju otrzymali od Organizatorów drobne nagrody i upominki.  

Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobry humor. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami to miła forma spędzania czasu wolnego od zajęć dydaktycznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Dziękujemy p. Andrzejowi Jaworowskiemu za pomoc w organizacji Turnieju Tenisa Stołowego, p. Elwirze Rogińskiej / warsztaty ozdabiania ciasteczek/, p. Wioletcie Zyskowskiej, p. Romualdowi Borawskiemu, p. Hannie Ołdakowskiej za nieocenioną pomoc przy organizacji wycieczek.

Accessibility Toolbar