Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > PIKtoGRAmy

PIKtoGRAmy

W dniach 13-14 oraz 16 marca 2023r.  w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu  w Wąsoszu odbyły się eliminacje gminne do III Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy”.

Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy” to połączenie trzech dotychczas organizowanych konkursów: Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, Bajki, Bajeczki”; Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki” i Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, Tata i Ja”, w jeden przegląd twórczości teatralnej.

Celem przeglądu była prezentacja i promocja twórczości artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym mieszkających w Gminie Wąsosz, szerzenie kultury języka i pięknego słowa, stymulacja rozwoju osobistego oraz wyłonienie laureatów do Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej, który odbędzie się  w Białymstoku w dniach 18-23 kwietnia 2023 r.

Konkurs ( recytatorski i piosenki) odbył się w pięciu kategoriach wiekowych:

  1. dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat)
  2. klasy I-III szkoły podstawowej
  3. klasy IV-VI szkoły podstawowej
  4. klasy VII-VIII szkoły podstawowej
  5. uczniowie szkół średnich

Komisja konkursowa: Zofia Jaśkowska emerytowany nauczyciel w klasach I-III  w szkole podstawowej w Wąsoszu, Krystyna Galińska wieloletni dyrektor GOKiS W Wąsoszu, emerytowany nauczyciel plastyki w szkole podstawowej w Wąsoszu, inspektor oświaty, Maria Jankowska – emerytowany nauczyciel języka rosyjskiego w Szkole Podstawowej w Wąsoszu, Zofia Gede nauczyciel filozofii oraz bibliotekarz w Zespole Szkół w Niećkowie oraz współprowadząca zespół ludowy „Kłosek”, Zygmunt Jasiński – kapelmistrz orkiestry OSP w Wąsoszu, od najmłodszych lat udzielał się w różnych formach muzycznych i artystycznych, Barbara Paszkowska – emerytowany pracownik MDK w Szczuczynie,  po wysłuchaniu 73 uczestników wyłoniła Mistrzów Recytacji oraz Mistrzów Piosenki, którzy będą reprezentować Gminę Wąsosz na eliminacjach wojewódzkich.

Kategoria dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat):

Mistrz Recytacji – Aleksandra Żurawska

Mistrz Piosenki – Maria Karwowska, Jan Danowski

Kategoria:  klasy I-III szkoły podstawowej

Mistrz Recytacji – Adam Czyżewski

Mistrz Piosenki –Anastazja Wasilewska, Nina Socha

Wyróżnienie w kategorii recytacja: Gabriela Ołdakowska, Marcin Sulewski

Wyróżnienie w kategorii piosenka: Malwina Modzelewska, Nikola Łoś, Kamila Sulewska

Kategoria: klasy IV-VI szkoły podstawowej

Mistrz Recytacji – Kacper Radkowski, Szymon Cwalina

Mistrz Piosenki – Lena Socha, Zofia Wróblewska

Wyróżnienie w kategorii recytacja: Gabriela Pukilowska, Lena Socha, Tomasz Rogiński

Wyróżnienie w kategorii piosenka: Maria Łynko

Kategoria: klasy VII-VIII szkoły podstawowej

Mistrz Recytacji – nie przyznano

Mistrz Piosenki – brak zgłoszeń

Wyróżnienie w kategorii recytacji: Aleksandra Karwowska

Kategoria: uczniowie szkół średnich

Mistrz Recytacji – brak zgłoszeń

Mistrz Piosenki – Kinga Wróblewska

Mistrzowie oraz osoby wyróżnione otrzymały od Organizatora nagrody rzeczowe zaś pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia w postaci słodyczy (lizaki, batony), balonów oraz długopisów. Ogromne zaangażowanie, emocje towarzyszyły młodym artystom, opiekunom, nauczycielom oraz rodzicom i babciom. W przerwie na obrady Jury, odbywały się warsztaty artystyczne zorganizowane przez GOKiS w Wąsoszu. Uczestnicy tworzyli kartki wielkanocne. W ostatnim dniu konkursu spotkanie uatrakcyjnił występ Mateusza Ladzińskiego –  z ZS  w Niećkowie, członka zespołu ludowego „Kłosek” w Niećkowie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Accessibility Toolbar