Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > WARSZTATY WIELKANOCNE

WARSZTATY WIELKANOCNE

W dniach 24, 28, 30 marca 2023 roku odbyły się w GOKiS warsztaty wielkanocne,  które  pozwoliły w kreatywny sposób przyswoić wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy dzieci, młodzież oraz  rodziców. 

W dniu 24 marca odbyły się warsztaty tworzenia palm wielkanocnych zorganizowane dla klasy V ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu. Uczestnicy przekonali się, że niełatwa to sztuka.Ci bardziej wytrwalii cierpliwi wyszli z piękną, własnoręcznie wykonaną palmą. Tego dnia także zorganizowane były warsztaty tworzenia kartek wielkanocnych.

Dnia 28 marca najmłodsi mieli możliwość przygotowania dekoracji wielkanocnych  z masy solnej. Spod małych rączek wyłaniały się baranki i inne cuda.

 30 marca 2023r. wspólnie z KGW Rzędzianki,  odbyły się rodzinne warsztaty tworzenia palm wielkanocnych, które zgromadziły liczne grono zarówno dzieci jak i dorosłych.

Każdy z uczestników miał możliwość skorzystania z przygotowanych materiałów m.in.: krepiny, bukszpanu.

Uczestnictwo w warsztatach było dla wszystkich okazją do lepszego poznania się, dało możliwość współpracy i współdziałania oraz stworzyło warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni.

Accessibility Toolbar