Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > PROJEKTY > KULTURA W SIECI

KULTURA W SIECI

      Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu od 1.06 do 30.10 realizował projekt OTWARCI NA KULTURĘ W SIECI dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

W ramach zadania:

Kliknij w ikonki poniżej aby obejrzeć prezentacje.

Warsztaty prowadziła pani Sylwia Żółkiewska, ekspertka w dziedzinie aplikacji mobilnych dla kultury i edukacji, projektantka, menedżerka kreatywna.

Z realizacji projektu wynikło podniesienie kompetencji cyfrowych 25 uczestników w  wieku 10-15 lat, w tym dwóch dorosłych, nauczyciela, pracownika kadry kultury. Poprzez tworzenie cyfrowych opowieści uczestnicy  poznali  narzędzia i aplikacje dotąd nie znane /Padlet, Thinglink, FilmoraGo, StopMotion Studio, Google vr, PixaMotion itp./, podnieśli swoją wiedzę z zakresu tworzenia i obróbki zdjęć oraz filmów. Poznali podstawowe i praktyczne informacje w zakresie dostosowania tworzonych materiałów do osób ze specjalnymi potrzebami, niedowidzących.   

Cel drugi osiągnęliśmy poprzez stworzenie strony internetowej www.gokis-wasosz.pl dostosowaną do osób ze specjalnymi potrzebami, w tym niepełnosprawnościami, /spełniająca wymagania WCAG 2.0/,  która podniesie prestiż instytucji, będzie skutecznym narzędziem promocji.

Accessibility Toolbar