Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > Wakacje

Wakacje

W przeciągu dwóch wakacyjnych miesięcy dzieci z gminy Wąsosz mogły korzystać z atrakcji /mocno ograniczonych ze względu na sytuację epidemiologiczną/, organizowanych przez GOKiS.

Od 2 lipca rozpoczęły się zajęcia na obiekcie „Moje Boisko Orlik 2012” z animatorem sportu. W ramach zajęć w każdy wtorek i czwartek odbywały się zajęcia piłkarskie, natomiast w pozostałe dni – gry i zabawy, mecze piłki nożnej, koszykówki, gra w zbijaka, bule itp. Ponadto został zakupiony nowy sprzęt sportowy dla młodzieży oraz ciekawe akcesoria do zabawy dla młodszych dzieci. Dzieci aktywnie  spędzały czas na świeżym powietrzu, aż do końca wakacji.  Od 16.07 rozpoczęły się działania w ramach projektu Otwarci na Kulturę w Sieci odbyły sięinteraktywne warsztaty tworzenia cyfrowych opowieści dla dzieci, młodzieży, mieszkańców Gminy Wąsosz z wykorzystaniem bezpłatnych aplikacji mobilnych  w rezultacie których powstały: DWIE INTERAKTYWNE PREZENTACJE THINGLINK: Urząd Gminy Wąsosz, Tajemnice i legendy wąsoskiego klasztorka, DWIE INTERAKTYWNE PREZENTACJE PADLET: Rowerem po Gminie Wąsosz, Poznajemy Wąsosz / najciekawsze wydarzenia na osi czasu/ oraz strona internetowa.

Jak co roku odbyło się spotkanie dzieci z Policją, informacji na temat bezpieczeństwa, nigdy za wiele. Spotkanie z Wodzirej Band, zawsze wywołuje uśmiech na twarzach, a i chętnych nie brakuje – gry, zabawy, animacje, bańki mydlane, malowanie twarzy, warsztaty/ malowanie na korze/.Podczas wakacji odbyły się również warsztaty ceramiczne, na których dzieci tworzyły małe formy w glinie. Dodatkową atrakcją było poznanie historii Jaćwingów oraz strzelanie z łuku.

W dniu 22 lipca odbyło się, po raz pierwszy w Wąsoszu, Plenerowe Kino Letnie. Decyzją publiczności/ankieta/ został wyświetlony film animowany Corgi psiak królowej. Drugiego zaplanowanego  filmu niestety nie obejrzeliśmy ze względu na warunki atmosferyczne. Pozytywne opinie i ogromne zainteresowanie / 120 widzów/skłania do jednego – kontynuacji tego typu przedsięwzięć.

Na początku sierpnia  rozpoczęliśmy nowy projekt QUESTY- ZWIEDZAJ U!WAŻNIE w ramach którego odbywało się szereg działań: warsztaty filmowe, artystyczne, tworzenie Questu /m.in. został pomalowany przystanek, powstała tablica informacyjna/.  W efekcie powstały dwa Questy, trasy edukacyjno-przyrodniczo-historyczne dostępne do zwiedzania w formie ulotki i aplikacji mobilnej.

Dnia 15 sierpnia odbył się Turniej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Wąsosz. Turniej odbył się jako alternatywa Turnieju Piłki Nożnej /mniej kontaktowy i bezpieczny ze względu na sytuację epidemiologiczną/. W turnieju udział wzięło 7 drużyn i aż 3 drużyny z Wąsosza. Trzy najlepsze drużyny otrzymały Puchary oraz nagrody. Wręczona została również statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju.

Realizacja dwóch projektów, funkcjonowanie Orlika, warsztaty,  dawały możliwość różnych form aktywności podczas wakacji.

Accessibility Toolbar