Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > Koncert kolęd

Koncert kolęd

Dnia 9 stycznia 2022 r. o godz. 18:00 odbyła się premiera koncertu kolęd w wykonaniu  grupy wokalnej działającej przy GOKiS. Koncert ze względu na pandemię COVID-19 odbył się w formie online. Grupa wokalna wykonała 14 kolęd i pastorałek między innymi: „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Oto o północy”, „Mędrcy świata, monarchowie”, część w nowoczesnych aranżacjach. Koncert można zobaczyć na platformie YouTube na kanale Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu.

Następnie 23 stycznia 2022 r. grupa wokalna z GOKiS w Wąsoszu wystąpiła na żywo podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 w kościele farnym w Wąsoszu, prezentując pięć kolęd. Fragment koncertu można zobaczyć na platformie Facebook na stronie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu.

Grupa wokalna swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła od października 2021r. Na zajęciach dzieci uczą się dykcji, emisji głosu, zasad pracy z mikrofonem na scenie, w studiu oraz na planie, jak radzić sobie z tremą i wystąpieniami publicznymi. Uczą się tradycyjnych piosenek w nowoczesnych aranżacjach. Efektem ich pracy są nagrane utwory m. in. utwór na Dzień Niepodległości pt.: ”WOLNOŚĆ”, koncert, występy. Zajęcia prowadzi: Tomasz Krupa – ukończył studia magisterskie, pedagogiczne ze specjalnością menager kultury na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej w klasie akordeonu i pianina. Technik wokalnych uczył się w Szkole Wokalnej im. Jerzego Wasowskiego w Warszawie oraz na wielu warsztatach i kursach w Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych ogólnopolskich i międzynarodowych, programach telewizyjnych („Bitwa na głosy”, „Idol”, „Tak to leciało”, „Droga do gwiazd”, „Super Starcie”) oraz nagraniach studyjnych. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny m.in. Krystyną Prońko, Justyną Steczkowską, Nataszą Urbańską, Magdaleną Tul, Małgorzatą Walewską, Beatą Tyszkiewicz, Kasią Wilk, Izabelą Trojanowską, Grażyną Łobaszewską. Od 12 lat rozwija swoją pasję pedagogiczną pracując jako nauczyciel śpiewu z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jego wychowankowie zdobywali główne miejsca na wielu Festiwalach i Konkursach wokalnych ogólnopolskich i międzynarodowych.

Accessibility Toolbar