Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > Bez kategorii > Spotkanie z tradycją bożonarodzeniową – koncert

Spotkanie z tradycją bożonarodzeniową – koncert

Koncert piosenki świątecznej, kolęd i pastorałek – „Cicha noc, święta noc…” 

W niedzielę 5 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu odbył się Koncert piosenki świątecznej, kolęd i pastorałek – „Cicha noc, święta noc…”. 

Licznie zebrana publiczność była świadkiem bliskiego spotkania z tradycją bożonarodzeniową poprzez występy dzieci i młodzieży z gminy Wąsosz.        

Klimat tego niedzielnego koncertu pozwolił wszystkim powrócić wspomnieniami do atmosfery świąt Bożego Narodzenia, a występy dzieci i młodzieży wywołały bardzo pozytywne reakcje widzów oraz uśmiech na twarzy. Mogliśmy usłyszeć te bardziej znane kolędy oraz zupełnie nowe, takie jak „Cicho, cicho pastuszkowie” czy „Tylko jedna jest taka noc” nie zabrakło również ,,muzyki na żywo”. Pięknie zaprezentowali się młodzi instrumentaliści/ skrzypce i klarnet/. Podczas koncertu został też zaprezentowany wiersz ,,Nasza Kolęda”  napisany przez Pana Stanisława Tarnackiego, który przelał swoje odczucia i refleksje na temat działalności GOKiS. Ozdoby na choince pani Jadwigi Solińskiej stały się dekoracją na uroczystości. Pani Jadwiga przyniosła ze sobą również szopki bożonarodzeniowe z papieru oraz radosne diabełki, które tworzy na każdy Nowy Rok.

Widzowie podziwiali entuzjazm, muzykalność i radość występujących, a na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę ,,Cicha noc”.

Po występie dzieci biorące udział w koncercie otrzymały od organizatora słodycze /batony/.

Accessibility Toolbar