Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > Bez kategorii > Ferie

Ferie

Ferie zimowe dobiegły końca. Dzieci pozostające w Gminie Wąsosz mogły korzystać z oferty przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Bibliotekę Publiczną  w Wąsoszu.

Ferie rozpoczęliśmy od spotkania z przedstawicielami Policji, Inspekcji Pracy, Sanepidu,  KRUS-u, którego  tematem  przewodnim  było  bezpieczeństwo – quizy, konkursy, scenki sytuacyjne, puzzle.

W trakcie ferii dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w zajęciach twórczych, na których powstało wiele ciekawych prac m.in. serca z masy porcelanowej  / plastyczna masa z mąki ziemniaczanej, kleju wikol, oliwki i cytryny/ lizakowa Babcia  i Dziadek, koszulki Etno design, , zakładki z filcu i patyczków po lodach, przypinki wg własnego projektu. A propos ostatnich powstały ciekawe  hasła i obrazki. Ogłosiliśmy konkurs na najładniejszą przypinkę . Miłą niespodzianką była przypinka stworzona dla GOKiS – „Dla Pani za super zajęcia” i „GOKiS jest super” . Podstawy rysunku to warsztat przeprowadzony przez panią  Elwirę Rogińską.

Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursie Mistrza Ortografii / Biblioteka/ oraz zajęciach kulinarnych na których uczestnicy piekli babeczki /Biblioteka/ oraz gofry /GOKiS/

Nie zabrakło również gier planszowych,PS3, zabaw.

Miłośnicy sportu mogli uczestniczyć w zajęciach ruchowych z elementami karate Kyokushin , grach i zabawach na sali gimnastycznejoraz Turnieju Tenisa Stołowego O puchar Wójta Gminy Wąsosz . W Turnieju Tenisa Stołowego udział wzięło 16 uczestników w dwóch kategoriach : Junior /5-8kl./ 1.Szymon Radkowski 2.Marcin Zaborowski, 3. Jakub Zaborowski Open/ od 16 lat/: 1. Łukasz Modzelewski, 2.Robert Grabowski, 3. Marcin Zaborowski

Ponadto zorganizowaliśmy dwie wycieczki: do Łomży -Teatr Lalki i Aktora /warsztaty teatralne, spotkanie w pracowni lalkarskiej, spektakl o miłości i przyjaźni „Królik Edward”/oraz kino: Doktor Dolittle , Tajni i fajni / do wyboru/  McDonald ‘s do Ełku- Kolej na klocki/ robotyka plus zabawa/ kino Śnieżka i Fantastyczna Siódemka oraz McDonald’s.

Tradycyjnie na zakończenie ferii odbył się Bal Integracyjny „U Indiańskiej Chmury” , dzieci aktywnie spędziły ponad 2 godziny z Wodzirej Band z Fabryki Zabawy., a na zakończenie słodka niespodzianka / wata cukrowa/.

Organizatorami Ferii zimowych był GOKiS w Wąsoszu oraz Biblioteka. Dziękuję prowadzącym zajęcia,  opiekunom podczas wyjazdów oraz uczestnikom zajęć.

Accessibility Toolbar