Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > Otwarty Turniej Szachowy

Otwarty Turniej Szachowy

Dnia 23 maja 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu odbył się kolejny Otwarty Turniej Szachowy, którego celem był rozwój i popularyzacja gry w szachy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również integracja. Do Turnieju zgłosiło się 32 zawodników w czterech kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli, zawodnicy z Wąsosza.

Po przeprowadzeniu 7 rund systemem szwajcarskim wyłoniono zwycięzców.

W kategorii dzieci :

1 miejsce – Tyszka Kacper

2 miejsce – Krasiński Adrian

3 miejsce – Karwowski Michał

Kategoria młodzież:

1 miejsce – Bogdan Rafał

2 miejsce – Rydzewski Tomasz

3 miejsce – Gutowski Bartosz

Kategoria dorośli:

1 miejsce – Cybulski Wojciech

2 miejsce – Filipkowska Martyna

3 miejsce – Bagiński Arkadiusz

Kategoria zawodnicy z Wąsosza:

1 miejsce – Wróblewski Patryk

2 miejsce – Waszkiewicz Patryk

3 miejsce – Bagiński Krzysztof

Zwycięzcy otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy – słodki upominek. Najmłodszy uczestnik Turnieju 5-letni Wojciech Słomiński otrzymał również upominek za udział. Nagrody wręczył Pan Tomasz Krukowski Wójt Gminy Wąsosz, któremu dziękujemy za obecność.

Organizatorzy Turnieju: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu, Stowarzyszenie Szachowe “Wieża Północy”, Radny Powiatu Grajewskiego Pan Leszek Czyżewski

Nagrody w Turnieju zakupił Pan Leszek Czyżewski Radny Powiatu Grajewskiego, za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Pan Leszek nie mógł być obecny z powodu ważnego, służbowego spotkania. Dziękujemy za wspieranie lokalnych inicjatyw.

Statuetki i słodycze zakupił Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu.

Dziękujemy panu Sebastian Rydzewski za współorganizację kolejnego turnieju. Cieszymy się, że możemy współpracować z ludźmi pełnymi pasji i zaangażowania. Pan Sebastian skutecznie rozpropagował grę w szachy w naszym wąsoskim środowisku i nie tylko.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Accessibility Toolbar