Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > FERIE Z GOKiS

FERIE Z GOKiS

Ferie to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku Gminy Ośrodek Kultury i Sportu  w Wąsoszu zorganizował wiele ciekawych zajęć z których mogły skorzystać wszystkie chętne dzieci pozostające na terenie gminy. Ferie rozpoczęły się 23 stycznia i od tego dnia zainteresowane dzieci przez 10 dni spotykały się na zajęciach.  Był to bardzo miły czas spędzony w kreatywny i rozwijający sposób. Program ferii został tak ułożony aby wszystkie zainteresowane dzieci zarówno te starsze jak i młodsze miały możliwość z niego skorzystać. Zorganizowane zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci miały także możliwość spędzenia czasu na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wedle własnego pomysłu w gronie znajomych bądź indywidualnie, wtedy to mogły korzystać z zasobu biblioteki, komputerów, gier planszowych oraz quizów.

Program ferii był bogaty w wiele różnorodnych zajęć: wychowawczo – profilaktycznych, literacko – plastycznych, kulinarnych, ruchowych, teatralnych. Rozpoczęliśmy od spotkania pt. „Bezpieczne Ferie” z przedstawicielami Policji, Sanepidu i Państwowej Straży Pożarnej. Przedstawiciele służb po wprowadzeniu uczestników w część teoretyczną dotyczącą bezpieczeństwa w okresie ferii jak również na co dzień, przeprowadzili z udziałem dzieci ćwiczenia oraz wręczyli każdemu z uczestników odblaski. 

W programie znalazły się także zajęcia twórcze, takie jak warsztaty artystyczne na których dzieci tworzyły indywidualnie prace, które następnie mogły zabrać do domu m.in. zakładki makramowe oraz scrabookingowe, warsztaty modelarskie oraz malowanie worków bawełnianych. Przy wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich Podlasie odbyły się także warsztaty artystyczne: malowanie na płótnie, obrazy wyklejane diamencikami.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach taneczo-ruchowych w formie zabaw  i wspólnych gier pod okiem instruktora. W programie ferii znalazło się również coś dla miłośników sportu i rywalizacji. W ramach tych zajęć przeprowadzony został Turniej Tenisa Stołowego  z którego wyłoniono trzech najlepszych uczestników, zajęcia szachowe przy współpracy ze Stowarzyszeniem Szachowym Wieża Północy, a także coś dla miłośników planszówek czyli „WSZYSTKO GRA”.

        Ponadto zrealizowane zostały trzy wycieczki do Ełku, Łomży i Suwałk: do kina na film animowany pt. „Kot Maurycy” i Park Trampolin – HOP , do Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Aquaparku w Suwałkach. Wycieczki zakończone były miłym akcentem w postaci McDonald ‘s. Wyjazdy były możliwe dzięki uprzejmości Pana Wójta Gminy Wąsosz – Czesława Ołdakowskiego, który udostępnił autokar.

Ferie zakończyliśmy w imprezowym nastroju na Balu kanałowym u Shreka z Fabryką Zabawy oraz magicznym show w postaci pokazu iluzjonisty „MAGIC SHOW Łukasz Grant”.

Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobry humor i nie opuszczał ich ani na moment. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami to miła forma spędzania czasu wolnego od zajęć dydaktycznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Accessibility Toolbar