Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > ZAJĘCIA TEATRALNE

ZAJĘCIA TEATRALNE

ZAJĘCIA TEATRALNE

/dzieci i młodzież od 10 lat/

Każdy poniedziałek godz.16.00-18.00.

Gminny Ośrodk Kultury i Sportu w Wąsoszu.

Udział w zajęciach teatralnych to nie tylko nauka przełamywania swoich barier, opanowania tremy i nabycia cennych umiejętności wystąpień publicznych ale przede wszystkim przygoda, która na zawsze zmienia nasze nastawienie do otaczającej nas rzeczywostości.

Podczas zajęć dzieci poznają różne techniki aktorskie. Uczą się pracy z ciałem i głosem. Posługują się rekwizytami- tymi prawdziwymi jak i wyimaginowanymi. Dowiadują się co to jest budowanie postaci i czym jest język teatru. Rezultatem będzie stworzenie i wystawienie spektaklu.

PROWADZĄCY:

Grzegorz Pohl -Reżyser, scenarzysta, instruktor teatralny, pedagog, plastyk. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie i Studium Technik Teatralnych przy Akademii Teatralnej w Warszawie. Od najmłodszych lat związany z teatrem i plastyką. Założyciel i prowadzący dziecięce, młodzieżowe i studenckie grupy teatralne, z którymi zrealizował kilkanaście spektakli i widowisk wystawianych w Polsce, jak również w Japonii, Korei Płd., Włoszech, Niemczech i Finlandii. Reżyseruje również sztuki oparte na własnych scenariuszach, które zdobyły uznanie na festiwalach teatralnych. Regularnie prowadzi międzynarodowe warsztaty teatralne, współpracując z ośrodkami kultury w Niemczech, Finlandii, Irlandii Płd., Włoszech i Wielkiej Brytanii. Pracuje z teatrami tańca – jest autorem scenariusza i reżyserem spektaklu JEGO zrealizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczne B’art, wystawianego w warszawskim teatrze Rampa. Był również konsultantem przy spektaklu ODWRÓCENI Teatru Tańca B-sides Company (reżyseria i choreografia Paweł Michno) wystawianego w warszawskim Teatrze Capitol. Często zapraszany jest do jury festiwali teatralnych i tańca. Jest pomysłodawcą i był redaktorem naczelnym Miesięcznika Młodych Twórców Rush Hours opisującego najważniejsze wydarzenia warszawskiego ruchu amatorskiego.

Accessibility Toolbar