Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > XIII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

XIII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10.11.2021r. w Wąsoszu odbyły się  obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w ramach których odbył się XIII Bieg Niepodległości.

      Główne uroczystości poprzedzone były Mszą Świętą o godz. 11.00. Ze względu na ograniczenia COVID-19 i bezpieczeństwo, przemarsz ulicą 11-listopada nie odbył się.

       Uczestnicy biegu, nauczyciele, zaproszeni goście, mieszkańcy, zebrali się przed budynkiem Urzędu Gminy o godz. 12.00.  Każdy z gości otrzymał przypinkę, wykonaną w GOKiS w Wąsoszu  specjalnie na tę uroczystość. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, Pan Czesław Ołdakowski – Wójt Gminy Wąsosz, przywitał przybyłych gości, następnie Pan Romuald Borawski-nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Wąsoszu, wygłosił referat związany z wydarzeniami odzyskania niepodległości.  

W trakcie uroczystości delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu udała się na cmentarz parafialny w celu złożenia kwiatów na pomniku Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego.

Następnie odbył się XIII Bieg Niepodległości.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

Dziewczęta 0- I

1. Danowska Antonina

2. Chilińska Anna

3. Łoś Julia

Chłopcy 0 -I

1. Tyszkiewicz Kamil

2. Cwalina Marcel

3. Danowski Mateusz

Dziewczęta II – III

1. Bronakowska Izabela

2. Tarnacka Paulina

3. Scech Maja

Chłopcy II – III

1. Paszko Gabriel

2. Chorosz Paweł

3. Danowski Adam

Dziewczęta IV – V

1. Ciecierska Martyna

2. Strzyżewska Paulina

3. Zakrzewska Justyna

3. Bronakowska Dominika

Chłopcy IV – V

1. Karwowski Wiktor

2. Mieńkowski Kuba

3. Łempicki Norbert

Dziewczęta VI – VII

1. Albińska Aleksandra

2. Maciorowska Dominika

3. Karwowska Aleksandra

Chłopcy VI- VII

1. Laszczkowski Krystian

2. Czyżewski Paweł

3. Sulewski Norbert

Dziewczęta VIII – I /szkoły średnie/

1. Bukowska Natalia

2. Polakowska Aleksandra

3. Jankowska Klaudia

Chłopcy VIII – I /szkoły średnie/

1. Konopka Kacper

2. Trzonkowski Rafał

3. Zyskowski Szymon

„OPEN” Mężczyzni

1. Grzymkowski Artur

2. Jaczyński Michał

3. Jaczyński Marcin

        Zwycięzcy poszczególnych kategorii biegu otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, dyplomy oraz nagrody, każdy uczestnik dostał nagrodę pocieszenia-słodycze oraz przypinki. Sponsorem nagród był Bank Spółdzielczy w Szczuczynie.

       Po zakończeniu XIII Biegu Niepodległości wszyscy uczestnicy uroczystości mogli poczęstować się grochówką.

        Podczas uroczystości można było również zaszczepić się przeciwko COVID-19, jednorazową dawką johnson&johnson lub pierwszą dawką pfizer.

       W trakcie uroczystości zostały również wręczone nagrody w konkursie profilaktycznym „Przypinkę projektuję- profilaktykę promuję.

Na zakończenie mogliśmy usłyszeć przedpremierowy  utwór Wolność / nagranie/ grupy wokalnej działającej przy GOKiS w Wąsoszu pod kierunkiem Tomasza Krupy.