Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > Koncert wybitnego pianisty Mateusza Krzyżowskiego

Koncert wybitnego pianisty Mateusza Krzyżowskiego

Z klasyką przez Polskę, to Projekt Narodowy Instytut Muzyki i Tańca , dzięki któremu w małych miejscowościach, takich jak Wąsosz o utrudnionym dostępie do wydarzeń kultury wysokiej, odbywają się koncerty muzyki klasycznej. Dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca p. Karoliną Ogrodowską oraz Marcin Siekierko koordynatorem województwa podlaskiego, mieliśmy przyjemność i ogromny zaszczyt gościć wybitnego pianistę Mateusza Krzyżowskiego.

To niecodzienne wydarzenie sprawiło, że sala Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu wypełniła się publicznością, oczarowaną utworami skomponowanymi przez znanych nam polskich kompozytorów: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ignacego Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Sergiusza Prokofiewa.

Kunszt artysty i brzmienie fortepianu zachwyciło niejednego słuchacza.

GOKIS w Wąsoszu po raz pierwszy gościł artystę w ramach tego projektu, ale mamy nadzieję, że nie ostatni.

Po koncercie uczestnicy zostali, by w kuluarach wymienić się wrażeniami oraz poczęstować słodkościami przygotowanymi przez KGW Rzędzianki w Wąsoszu oraz Izę R.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli w to upalne popołudnie, by obcować z muzyką klasyczną, wspierają i doceniają nasze działania kulturalne.

Accessibility Toolbar