Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > Ferie 2024 w GOKiS

Ferie 2024 w GOKiS

Wąsosz, dn. 05.02.2024 r.

Sprawozdanie z ferii zimowych

Ferie to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku Gminy Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu zorganizował wiele ciekawych zajęć z których mogły skorzystać wszystkie chętne dzieci pozostające na terenie gminy Wąsosz. Ferie rozpoczęły się 22 stycznia i od tego dnia zainteresowane dzieci przez 10 dni spotykały się na zajęciach. Był to bardzo miły czas spędzony w kreatywny i rozwijający sposób. Program ferii został tak ułożony aby wszystkie zainteresowane dzieci zarówno te starsze jak i młodsze miały możliwość z niego skorzystać. Zorganizowane zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci miały także możliwość spędzenia czasu na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wedle własnego pomysłu w gronie znajomych bądź indywidualnie, wtedy to mogły korzystać z zasobu biblioteki, komputerów, gier planszowych .

Program ferii był bogaty w wiele różnorodnych zajęć: artystycznych, kulinarnych, ruchowych, teatralnych, muzycznych. Rozpoczęliśmy od konkursu plastycznego pt. „ŚWIADOMIE I BEZPIECZNIE ZIMĄ” zorganizowanego wspólnie z przedstawicielami KPP w Grajewie w którym udział wzięło 19 osób. Po konkursie warsztaty kulinarne i Gofrowe obrazy, każdy z nich inny, niepowtarzalny. Nie zabrakło zajęć artystycznych na których dzieci tworzyły indywidualnie prace, które następnie mogły zabrać do domu m.in., tace decoupage/Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich Podlasie/, lusterka walentynkowe, szycie misia i serc, breloki. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach taneczno-ruchowych w formie zabaw i wspólnych gier pod okiem instruktora. Warsztaty muzyczne z Przedstawicielami Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku cieszyły się powodzeniem- muzyka, śpiew, ruch, zabawa, konkursy. Długo nucili piosenkę „Mamo on tam na pewno jest. Jak to kto?- mój pies”.

          W programie ferii znalazło się również coś dla miłośników historii – warsztaty z przedstawicielami IPN w Białymstoku dla dwóch grup: dzieci 7-9 lat – Zwierzęca Brygada i starszych: /10-12 lat/ Wojenna Odyseja Antka Srebrnego. Kto powiedział, że historia musi być nudna, wręcz przeciwnie.

        Warsztaty z p. Katarzyną Nowicką, dyrektorem Ośrodka Kultury w Goniądzu, wieloletnim pracownikiem w Biebrzańskim Parku Narodowym, a co za tym idzie miłośniczką ptaków i natury, okazały się trafione. Planowane zimowe ptakoliczenie w terenie nie udało się wprawdzie ze względu na utrudnione warunki atmosferyczne, ale inna forma zajęć również spodobała się uczestnikom. Dzieci m.in.poznały ptaki zimujące w Polsce, pod lupą obejrzeli piórka, których kolekcja u pani Kasi była ogromna.

       Podczas ferii zorganizowaliśmy trzy wycieczki  w tym jedną wspólnie ze SP w Sulewie- Ełkkino: Akademia Pana Kleksa oraz HOP Park Trampolin, Suwałki/AugustówAquapark, warsztaty teatralne i szycia w APK w Augustowie, BiałystokStrefa Wysokich Lotów, Warsztaty w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Wycieczki zakończone były miłym akcentem w postaci McDonald ‘s. Wyjazdy były możliwe dzięki uprzejmości Pana Wójta Gminy Wąsosz – Czesława Ołdakowskiego, który udostępnił autokar.

          Podczas Balu Przebierańców dzieci w imprezowym nastroju przeniosły się na Hawaje z Wodzirej Band: tańce, zabawa, gry, konkursy, pląsom nie było końca.

Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami w GOKiS to miła forma spędzania czasu, wolnego od zajęć dydaktycznych.

Accessibility Toolbar