Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Dnia 3 marca 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu miało miejsce wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Dbanie o siebie, świadomość, wiedza, uważność, cel, siła, spokój, uśmiech, optymizm, bezpieczeństwo, to tylko nieliczne hasła, które przyświecały nam tego dnia. Wieczór upłynął na rozmowach o tym, co dla kobiet powinno być najważniejsze.

Każdy z licznie zaproszonych gości miał dla słuchaczy ważny przekaz.

Dzięki Pani Ewie Szwedo (naturoterapeuta, zielarka, szkoleniowiec, promotor zdrowego stylu życia), mieliśmy okazję poznać „sposoby na młodość”. Pani Annie Ptak – psycholog, zaznajomiła uczestników z techniką relaksacji Mindfulness, czyli praktyką polegającą na uważności i świadomej obecności. Pani Ali-alo Alicja Konopka ( ekspert od wystąpień publicznych, zakochana w naturoterapii), która mimo swojej choroby nie poddaje się, walczy o siebie i wie, że każdy dzień jest skarbem, dała świadectwo siły, motywacji, optymizmu oraz pokazała jaki zbawienny wpływ na zdrowie mają produkty aloesowe Forever oraz rodzina. Pani Izabela Randzio Wodzirej Band – właścicielka Fabryki Zabawy, pedagog, terapeuta, trenerka Zumby, która zaraża swoją pozytywną energią i uśmiechem oraz pomaga zrzucić zbędne kilogramy, dała dowód na to, że warto dążyć do celu, spełniać marzenia, pomimo przeciwnościom losu. Pani Sylwia Wróblewska – Brzęk oligofrenopedagog, logopeda, trener umiejętności społecznych, konsultantka firmy Arbonne pokazała kobietom jak ważne jest piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Pani Martyna Cendrowska, ActiveKids Martyna Cendrowska trenerka fitness, animator poruszyła temat zdrowego kręgosłupa i pokazała kilka prostych ćwiczeń, które przynoszą ulgę w bólu pleców. Mł. asp. Grzegorz Gardocki uświadomił panie „Jak nie stać się ofiarą oszustw” oraz, że ograniczone zaufanie pomoże nam ustrzec się wielu zagrożeń, a także odpowiedział na wiele nurtujących pytań dotyczących bezpieczeństwa. Pani Ewa Nowak kierownik Ośrodka Zdrowia w Wąsoszu zachęciła panie do korzystania z bezpłatnych badań 40+

Swoja obecnością zaszczycili nas: Pani Martyna Modzelewska kierownik biura LGD Biebrzański Dar Natury oraz pani Edyta Sawicka w-ce Prezes Fundacji Fundacja Magnifika

Podczas spotkania rozlosowane zostały upominki, vouchery ufundowane przez zaproszonych gości oraz Malina ze Szczuczyna , Dekorada Elwira Rogińska , LGD Biebrzański Dar Natury, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Jolanta Koniecko „Szarlotka szefa GOKiS”. Aby je otrzymać trzeba było wziąć udział w zabawie.

Uczestnicy w trakcie spotkania mieli okazję wziąć udział w zabawie integracyjnej przygotowanej przez dyrektora GOKiS, skosztować przepysznych smakołyków dzięki paniom z KGW oraz GOKiS, przetestować kosmetyki, skorzystać z konsultacji psychologa, Policjanta, naturoterapeutki. Na zakończenie w muzyczną, godzinną podróż zabrał uczestników spotkania Zespół Ziomale. To była muzyczna uczta, przeplatana złotymi myślami, aforyzmami i wspomnieniami.

Dziękujemy za udział w tym wartościowym spotkaniu. Było dużo śmiechu, ale i łez, dużo wiedzy, ale i relaksu. Każdy wyszedł ze spotkania z refleksją: Dbajmy o siebie, o swoje zdrowie, o swój komfort psychiczny. Doceniajmy to, co mamy, cieszmy się każdym dniem, bo nie wiemy co przyniesie kolejny.

Accessibility Toolbar