Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > Bez kategorii > Działania online

Działania online

Od dnia 16.03 do dnia 24.04.2020r. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąszoszu został  zamknięty z powodu panującej epidemii COVID-19. Mimo braku możliwości organizacji zajęć stacjonarnych GOKiS zaproponował mieszkańcom gminy Wąsosz szereg działań pod nazwą GOKiS w Twoim Domu.

 Pierwszą propozycją było stworzenie Kartki Wielkanocnej wykonanej różnymi technikami  i przy pomocy materiałów dostępnych w każdym domu. Na następnych internetowych zajęciach tworzyliśmy królika wielkanocnego na słoiku. Kolejną propozycją GOKiS były zajęcia, w których każdy chętny mógł podzielić się swoimi pomysłami na spędzenie kwarantanny  w domu. W kolejnych dniach odbyły się dwie wystawy prowadzone online. W pierwszej przedstawiono stworzone na wcześniejszych zajęciach kartki wielkanocne oraz palmy.

 Dzieci mogły nauczyć się ożywiać swoje ulubione kolorowanki dzięki kolejnej propozycji- rozszerzonej rzeczywistości Quiver. Zajęcia przyniosły dzieciom dużo radości oraz zabawy.

Maj był kolejnym miesiącem, w którym musieliśmy pracować zdalnie w związku z czym tworzyliśmy kokardy narodowe, a  czterech uczestników, którzy wysłali zdjęcia swoich kokard zostało nagrodzonych przypinkami autorskimi GOKiS.

 Następnie została przygotowana wystawa online Życiowe mądrości zawarte w makatce chętni mogli w niej podziwiać prace stworzone przez uczestników cyklicznych spotkań O kulturze przy kawie.

W kolejnych dniach mieszkańcy gminy Wąsosz mogli wykazać się swoją kreatywnością  w propozycji GOKiS : kreatywne zdjęcie w kubku. Pierwsza osoba, która  przesłała zdjęcie otrzymała kubek.

Dnia 18 maja obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II z tej okazji w ramach działań GOKiS w twoim domu, wspólnie z mieszkańcami pisaliśmy wiersz.

 Z okazji Dnia Matki utwór Wioletty Willas  List do Matki w wykonaniu Karoliny Jaworowskiej został zadedykowany wszystkim mamom.

Dzień Dziecka, inny niż w poprzednich latach, bez możliwości spotkań i atrakcji. Dzieci mogły znowu skorzystać z możliwości wprawienia w ruch swoich ulubionych bohaterów  z kolorowanek.

Praca zdalna była dobrą okazją do szkoleń online i podnoszenia kompetencji . Wzięliśmy udział w szkoleniu Zakochaj się w swojej miejscowości,  Strategia DK w czasie pandemii oraz udział w Podlaskim Forum Kultury organizowanych przez PIK Białystok.

Mimo braku publiczności i uczestników zajęć czas ten wykorzystaliśmy na pisanie projektów z owocnym skutkiem. Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu Otwarci na kulturę w sieci dofinansowanego z NCK w ramach programu Kultura w sieci oraz Questy- zwiedzaj u!ważnie  Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu  Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Accessibility Toolbar