Tu jesteś: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu > AKTUALNOŚCI > DOŻYNKI PARAFIALNO-GMINNE

DOŻYNKI PARAFIALNO-GMINNE

        Dnia 5 września 2021r. na boisku  przy Szkole Podstawowej w Wąsoszu odbyły się dożynki parafialno – gminne, które licznie zgromadziły społeczność naszej miejscowości i nie tylko.

       Z bezpłatnych atrakcji typu: zjeżdżalnia, euro bungee, malowanie twarzy, fotobudka oraz wiele innych, dzieci i młodzież mogły korzystać w godz. 12.00 – 17.00. W  grach i zabawach z animatorami z Fabryki Zabawy wszyscy chętnie brali udział, nie było czasu na nudę: puzzle XXL, klocki, przeciąganie liny urzędnicy kontra rolnicy, tańce integracyjne, w których udział wzięli m.in. strażacy z OSP Wąsosz, KGW w Wąsoszu, liczne gry i zabawy.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się sztuczna krowa. Przeprowadziliśmy szereg konkursów:  dojenie krowy na czas, ubijanie masła, najśmieszniejsze zdjęcie z fotobudki. Na stoisku GAZ SYSTEMU dzieci mogły przeprowadzić doświadczenia chemiczne, nikt nie odszedł bez upominku.

Na warsztatach zielarskich całe rodziny tworzyły łapacze snów, zielniki i woreczki zapachowe. Natomiast na warsztatach ceramicznych można było stworzyć dowolny przedmiot z gliny jako pamiątkę z dożynek. Oprócz warsztatu ceramicznego prezentowano dawne rzemiosło- przędzenie na kołowrotku, wrzecionie, tkanie krajki.

KGW w Wąsoszu przygotowało słodki poczęstunek, a ZS w Niećkowie pyszną grochówkę.

W Turnieju Piłki Plażowej udział wzięło 6 drużyn: Białystok, Ełk, Szczuczyn /2/, Grajewo, Łempice.

Michał Sawicki- śpiewający akordeonista z Łomży przeniósł nas po raz kolejny w „Muzyczną podróż”.

Strażacy z OSP Wąsosz prezentowali sprzęt strażacki. Na dożynkach była również  możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w ramach akcji Szczepimy się z OSP oraz  dokonania spisu powszechnego. Na zakończenie zwycięzcy turnieju oraz poszczególnych konkurencji  otrzymali puchar, medale,  dyplomy, nagrody rzeczowe oraz rozsypaliśmy kolorowy proszek holi.

Accessibility Toolbar